V Číně, v Korejské autonomní oblasti Yanbian, se na začátku podzimu uskutečnila ohromující podívaná, která přitáhla pozornost celého světa. Na nebi se seřadilo 7 598 dronů, které společně vytvořily fascinující světelnou show, a tímto počtem zároveň stanovily nový světový rekord.
Drony vytvořily různé obrazce a animace, které vyprávěly příběhy a znázorňovaly významné momenty. Tato technologická podívaná nejen ukázala pokrok v oblasti dronové technologie, ale také posílila kulturní význam tohoto regionu.
Uživatelé YouTube kanálu Red deer blyat (马鹿blyat) z Číny postavili poměrně realistický simulátor tanku, který se skládá ze dvou ovladačů/ranků, zpětného rázu kanónu a VR helmy.
Čína spustila svůj první SkyTrain, bezpilotní nadzemní jednokolejný vlak. Vlak vyjíždí z hory Jiufeng a končí na hoře Longquan v čínském Wuhanu. Zvláštností vozů je, že mají částečně průhlednou podlahu.
Nad parkem Longhua v Šen-čenu v jižní Číně proletěl zářivý drak tvořený desítkami synchronizovaných dronů. Podívaná byla uspořádána u příležitosti nadcházejícího Dračího festivalu.
Žena na recepci nemocnice v Číně zmlátila robota, protože nechtěla jednat se strojem, aby se objednala k lékaři. Žena pravděpodobně trpí lehkou duševní poruchou a dostala pokutu 3 000 jüanů (asi 9 000 korun).
Robotické kužely na dálnici v Číně. V případě nehody se skupina kuželů umístěných na okraji dálnice přesune tak, aby zablokovala úsek, kde se nacházejí odstavená auta. Jakmile jsou vozidla odstraněna, kužely se vrátí na své místo. Tyto kužely se již používají ve městě Ningbo.
Mirs-X je kvadrokoptéra, která létá jako běžný dron, ale dokáže se také potopit a pohybovat ve vodě pomocí stejných čtyř vrtulí. Výzkumníci z Čínské univerzity v Hongkongu navrhli prototyp tak, aby se mohl vznášet 6 minut ve vzduchu nebo zůstat pod vodou po dobu přibližně 40 minut.
Čína: Studenti leteckého inženýrství ze Severozápadní polytechnické univerzity v čínském Xi Anu sestrojili dálkově ovládanou ornitoptéru, která přesně napodobuje pohyb ptačích křídel.
Vědci z Čínské univerzity v Hongkongu vyvinuli magnetického slizového robota, kterého chtějí využít v chirurgii. Sliz obsahuje magnetické částice, s nimiž lze manipulovat, když se na něj přiloží vnější magnety.