Záchranný útvar hasičů právě zkouší nový obojživelný pásový speciál jménem KALAN, vyrobený českou firmou New Space Technologies. Vozidlo s tatrováckým dvanáctiválcem o výkonu 598 koní zvládne jízdu po silnici (60 km/h), v terénu (35 km/h) i na vodě (12 km/h). S délkou 10 metrů, hmotností 20 tun a nosností 9 tun si poradí s prudkým stoupáním, bočním náklonem i rozbouřenou řekou. Hasiči ho chválí za lepší ovladatelnost, velkou kapacitu a možnost evakuace až 80 osob nebo převozu 12 lůžek.
KALAN je navržen pro zásahy při povodních, sesuvech i ekologických haváriích. Uveze 8 000 litrů vody či 500 litrů pěny a zvládne přepravit těžkou techniku včetně čerpadel a velitelských vozidel. Ve výbavě může mít navijáky, sonar, záchranné čluny či integrovaná čerpadla. Hasiči vyzdvihují i nižší provozní náklady oproti starším vozidlům. Jak řekl brigádní generál David Kareš: „KALAN není potřeba jedenáct měsíců v roce. Ve dvanáctém měsíci je ale nedocenitelný.“
Na počítačové farmě v Číně tak vznikají falešné lajky, pohledy a interakce. Autonomní systém se vydává za návštěvníka 24 hodin denně a funguje pro desítky účtů na sociálních sítích.
V Číně, v Korejské autonomní oblasti Yanbian, se na začátku podzimu uskutečnila ohromující podívaná, která přitáhla pozornost celého světa. Na nebi se seřadilo 7 598 dronů, které společně vytvořily fascinující světelnou show, a tímto počtem zároveň stanovily nový světový rekord.
Drony vytvořily různé obrazce a animace, které vyprávěly příběhy a znázorňovaly významné momenty. Tato technologická podívaná nejen ukázala pokrok v oblasti dronové technologie, ale také posílila kulturní význam tohoto regionu.
Uživatelé YouTube kanálu Red deer blyat (马鹿blyat) z Číny postavili poměrně realistický simulátor tanku, který se skládá ze dvou ovladačů/ranků, zpětného rázu kanónu a VR helmy.
Čína spustila svůj první SkyTrain, bezpilotní nadzemní jednokolejný vlak. Vlak vyjíždí z hory Jiufeng a končí na hoře Longquan v čínském Wuhanu. Zvláštností vozů je, že mají částečně průhlednou podlahu.
Nad parkem Longhua v Šen-čenu v jižní Číně proletěl zářivý drak tvořený desítkami synchronizovaných dronů. Podívaná byla uspořádána u příležitosti nadcházejícího Dračího festivalu.
Největší parní traktor na světě se jmenuje "150 Case" a váží 34 tun. Traktor byl původně vyroben v roce 1905 společností The Case Company a v roce 2018 byl kompletně zrekonstruován společností Anderson Industries (USA).
Dánská společnost Autofuel představuje svůj plně automatizovaný robotický systém pro doplňování paliva, jehož cílem je zajistit bezproblémové tankování na čerpacích stanicích. Společnost hodlá uplatnit svou technologickou výhodu vůči současným tradičním systémům tankování. Kromě tankování nabízí Autofuel také integraci se stávajícími platebními a fakturačními systémy. Systém může být zcela automatický a začít fungovat, jakmile rozpozná vozidlo, nebo se může propojit s mobilní aplikací, ze které může uživatel systém spustit.