Potápěč Hiroyuki Arakawa a ryba jménem Yoriko se znají už 25 let a Arakawa pro ni občas rozbíjejí mušle, aby si ryba pochutnala na jejich obsahu. Jedná se o rybu Kobudai (Semicossyphus reticulatus), která obývá skalnaté útesy v okolí Korejského poloostrova, Číny, Japonska a Ogasawarských ostrovů.
Japonský rybář (@mr.yuuhi) na TikToku poděkoval svým 10 000 sledujícím krátkou zprávou, kterou napsal na chobotnici svým prstem jako na dotykové obrazovce.
V tokijské čtvrti Toranomon, která je známá jako obchodní oblast, se konal první turnaj ve „nicnedělání“ v historii Japonska. Akce se zúčastnilo 107 lidí z různých společenských vrstev, od školáků až po důchodce.
Úkolem soutěžících bylo 90 minut nedělat vůbec nic a nespat. Bylo jim zakázáno používat mobilní telefony, číst, mluvit nebo se dokonce dívat na hodinky.
Každý soutěžící dostal karty ve čtyřech různých barvách. Červená karta umožňovala rychlou masáž ztuhlých svalů, modrá poskytovala vodu, žlutá teplou deku a černá karta znamenala možnost jít na toaletu nebo využít lékařskou pomoc.
Vítězové byli vybráni na základě dvou kritérií: techniky relaxace a uměleckého dojmu. Úroveň relaxace byla hodnocena měřením pulzu každých 15 minut, zatímco umělecký dojem byl posuzován podle mimiky soutěžících.
Nakonec zvítězili tři tanečníci, kteří procestovali celý svět. Prokázali nejefektivnější a nejvíce uměleckou techniku „nicnedělání“.
„Měli jsme problémy s prodejem lístků a přilákáním lidí na koncert. Byl jsem unavený, tak jsem se rozhodl zúčastnit soutěže a prostě si na jeden den odpočinout,“ vysvětlil jeden z vítězů. Přiznal také, že byl z vítězství velmi překvapen.
Vítězové obdrželi diplomy a pohár, spolu s luxusními pyžamy a pozvánkou k účasti na dalším turnaji.
Turnaj ve „nicnedělání“ je uměleckým performancem, který vytvořila korejská umělkyně Oops-young. Podle ní lidé podceňují důležitost odpočinku a nedělání ničeho. Snaží se změnit negativní postoj k pasivnímu odpočinku, což je obzvláště aktuální v asijských zemích, kde je rozšířen kult workoholismu a přepracování.
Japonský Čtverzubec Rudoploutvý z čeledi pufferfish prokazuje neúnavné úsilí při svádění samic tím, že po celý týden bez přestávky vytváří nejúžasnější písečné umění.
Žena předstírá, že mluví po telefonu v blízkosti svého psa a zmiňuje jeho oblíbená slova jako sušenka, pamlsek, procházka, park, a dokonce i ta nejnenáviděnější jako koupání a stříhání nehtů.
Tato žena vymyslela chytrou techniku, jak dostat myš z domu s jistotou. Postavila chodníček z balíčků od lahví s vodou. Myš tak nemůže utéct a schovat se pod nábytek a nezbývá jí nic jiného než jít po cestičce, která vede přímo ke vchodovým dveřím.
Zemědělec vypouští plyn z krávy pomocí trokaru a metan spaluje zapalovačem. Tato inovativní technika nejenže pomáhá zmírnit nepříjemné pocity v trávicím systému krávy, ale má také pozitivní dopad na životní prostředí. Spalováním metanu, silného skleníkového plynu, snižují zemědělci svůj příspěvek ke globálnímu oteplování.
Japonský řemeslník Hideaki Hosokawa nám ukazuje jednotlivé fáze výroby bambusové aktovky. Poté, co Hideaki Hosokawa od svých 20 do 31 let pracoval pro jednu tokijskou firmu, nastoupil v roce 2005 do Kjótské školy tradičních umění a dva roky studoval bambusové řemeslo. Po ukončení studia začal podnikat v oblasti bambusových řemesel a v roce 2011 otevřel dílnu Kisetsu. Hideaki Hosokawa vyrábí různé bambusové předměty, jako jsou aktovky, tašky a kufry.
Uživatel TikToku (#unknowndazza) si všiml, že v kovovém plotě jeho domu žije žába. Rozhodl se tedy, že jí pomocí 3D tiskárny vytiskne malý domeček. Z komentářů navrhl několik vylepšení žabího domečku a projekt se rozjel ve velkém. Žabák nakonec dostal vilu s bazénem, ve které žije se svou rodinou a přáteli.
Je otázkou, zda jezdkyně chtěla takto poskakujícího koně, který by tak byl dobře vycvičený, nebo naopak se koně nepodařilo umírnit a jednalo se tak o špatně vycvičeného koně.
Madison Square Garden, Pennsylvania Plaza, New York, USA: Woody-Wolf, malý pomeranian, předvádí jeden z nejrychlejších běhů na soutěži agility Westminster Kennel Clubu.