Žena předstírá, že mluví po telefonu v blízkosti svého psa a zmiňuje jeho oblíbená slova jako sušenka, pamlsek, procházka, park, a dokonce i ta nejnenáviděnější jako koupání a stříhání nehtů.
Uživatel TikToku (#unknowndazza) si všiml, že v kovovém plotě jeho domu žije žába. Rozhodl se tedy, že jí pomocí 3D tiskárny vytiskne malý domeček. Z komentářů navrhl několik vylepšení žabího domečku a projekt se rozjel ve velkém. Žabák nakonec dostal vilu s bazénem, ve které žije se svou rodinou a přáteli.
Madison Square Garden, Pennsylvania Plaza, New York, USA: Woody-Wolf, malý pomeranian, předvádí jeden z nejrychlejších běhů na soutěži agility Westminster Kennel Clubu.
USA: Ron našel u silnice novorozenou veverku a vzal ji domů, aby ji zachránil. Ron si veverku nechal, dokud nebyla dost stará na to, aby ji mohl pustit na svobodu. Nyní žije veverka jménem Bob na zahradě svého zachránce a společně jsou nadále přáteli.
Toulavé kočky jsou v Saúdské Arábii běžným, avšak zároveň kulturně významným jevem, který je patrný zejména ve velkých městech jako Rijád, Džidda nebo Medina, kde tyto kočky potkáte doslova na každém rohu – před mešitami, v úzkých uličkách, na trzích i v kavárnách. Jejich přítomnost má hluboké historické a náboženské kořeny, neboť v islámu mají kočky výjimečné postavení. Podle tradice vlastnil prorok Mohamed kočku jménem Muezza, kterou velmi miloval a kterou nikdy nevyháněl ani tehdy, když spala na jeho rouchu. Mnohé kočky ve městech žijí napůl divoce – volně se pohybují, ale často se drží v blízkosti lidí. Místní obyvatelé, zejména starší ženy nebo obchodníci, je často krmí a nechávají jim vodu i jídlo, čímž se neoficiálně starají o jejich přežití. Tento vztah mezi lidmi a kočkami odráží nejen úctu k tradici, ale i zvláštní rovnováhu mezi urbanizací a soužitím se zvířaty.
V této soutěži máte přesně jednu minutu na to, abyste přiměli svou žábu ke skoku – cílem je dosáhnout co nejdelší vzdálenosti během tří po sobě jdoucích skoků. Soutěžní pravidla stanovují, že žába musí při startu zcela stát na vyznačené podložce, odkud zahajuje svůj první skok. Jakmile žába podložku opustí, nesmíte se jí už nijak dotknout ani ji ovlivňovat – jakékoli další manipulace po odrazu jsou zakázány. Měří se celková vzdálenost od kraje startovní podložky až po místo, kde žába dopadne po třetím skoku. Vyhrává ta žába, která dosáhne největší délky. A jako třešnička na dortu: pokud se vám podaří překonat světový rekord, čeká na vás finanční odměna ve výši 20 000 dolarů (přibližně 460 000 Kč).
V neděli 19. ledna byl u silnice ve městě Greensboro v Severní Karolíně spatřen vzácný albínský jelen. Podle Severokarolinské komise pro ochranu přírody (NCWRC) se albínští jeleni vyznačují úplnou absencí pigmentace, což jim dodává bílou srst, růžové oči, nos i kopyta. Albinismus je u jelenů velmi vzácný – podle NCWRC se vyskytuje pouze u jednoho z 30 000 jedinců.
Chris MacRitchie z Vermontu neváhal ani vteřinu, když uviděl psa zápasícího o život v ledové řece Winooski. Dne 10. ledna, během zastávky na kávu v Berlinu, si jeho malý syn všiml zvířete v nouzi. MacRitchie, oblečený jen v tričku, se odvážně vrhl do neznámé hloubky a vytáhl promrzlého psa na břeh. Jeho žena, čekající poblíž s dekami, pomohla psa zahřát a brzy našli známku s kontaktem na majitelku, Morgan Cerasoli. Ta zoufale hledala svou sedmiletou fenku Arizonu, která se ztratila předešlého dne. Díky záchraně se navíc při veterinární prohlídce zjistilo, že Arizona trpí lymskou boreliózou, což umožnilo zahájit léčbu. “Chris bude navždy můj hrdina,” řekla dojatá Cerasoli, která je mu nesmírně vděčná za záchranu svého milovaného mazlíčka.
Polská veterinářka nám ukazuje techniku, jak ježkovi aplikovat intramuskulární injekci pomocí injekční stříkačky. Levou rukou v rukavici zvedne ježka. Pravou rukou uchopí nohu zvířete. A s injekční stříkačkou v ústech podává injekci.