V neděli 19. ledna byl u silnice ve městě Greensboro v Severní Karolíně spatřen vzácný albínský jelen. Podle Severokarolinské komise pro ochranu přírody (NCWRC) se albínští jeleni vyznačují úplnou absencí pigmentace, což jim dodává bílou srst, růžové oči, nos i kopyta. Albinismus je u jelenů velmi vzácný – podle NCWRC se vyskytuje pouze u jednoho z 30 000 jedinců.
Žena předstírá, že mluví po telefonu v blízkosti svého psa a zmiňuje jeho oblíbená slova jako sušenka, pamlsek, procházka, park, a dokonce i ta nejnenáviděnější jako koupání a stříhání nehtů.
Osiřelý bobr ze záchranné stanice Woodside Wildlife Rescue v Mississippi v USA si instinktivně staví hráz z vánočních hraček a ozdob, které najde v domě. Bobr žije venku s dalšími osiřelými bobry, ale rád tráví čas i doma. Bobr byl adoptován jako sirotek po smrti svých rodičů. Bobři jsou bohužel ve Spojených státech často považováni za škůdce, takže jejich odchov v útulku jim dává největší šanci na přežití. Jakmile dosáhnou věku dvou let, mohou být vypuštěni do volné přírody.
Uživatel TikToku (#unknowndazza) si všiml, že v kovovém plotě jeho domu žije žába. Rozhodl se tedy, že jí pomocí 3D tiskárny vytiskne malý domeček. Z komentářů navrhl několik vylepšení žabího domečku a projekt se rozjel ve velkém. Žabák nakonec dostal vilu s bazénem, ve které žije se svou rodinou a přáteli.
Madison Square Garden, Pennsylvania Plaza, New York, USA: Woody-Wolf, malý pomeranian, předvádí jeden z nejrychlejších běhů na soutěži agility Westminster Kennel Clubu.
Aljaška, USA: Bezpečnostní kamera na Aljašce zachytila okamžik, kdy los shodil oba parohy najednou. Losi obvykle shazují paroží každý rok po období páření. Někdy může trvat hodiny nebo dny, než shodí oba parohy. Zvláště vzácné je upuštění obou rohů najednou.
USA: Ron našel u silnice novorozenou veverku a vzal ji domů, aby ji zachránil. Ron si veverku nechal, dokud nebyla dost stará na to, aby ji mohl pustit na svobodu. Nyní žije veverka jménem Bob na zahradě svého zachránce a společně jsou nadále přáteli.
Ocala, Florida, USA: Ve státním parku Silver Springs skočila skupina nejméně 20 opic ze stromu do řeky Silver River. Skupina opic se tak dostala přes řeku, aby bojovala s jinou skupinou opic. Válka o území trvala cca 45 minut.
Podle tohoto experimentu australské stanice ABC Science se nerodíme s instinktivním strachem z hadů. Tento strach se utváří později a učíme se mu s přibývajícím věkem.
V kuchyni se krysa jménem Kuzko rozhodla řídit hračkový automobil, aby dosáhla na svou oblíbenou pochoutku. Aby se vyhnula různým překážkám, pečlivě nasměrovala malý vůz do správného směru a teprve poté přidala plyn. Díky své obratnosti a přesnosti se jí podařilo úspěšně překonat všechny nástrahy a dostat se k vytoužené odměně.
Chris MacRitchie z Vermontu neváhal ani vteřinu, když uviděl psa zápasícího o život v ledové řece Winooski. Dne 10. ledna, během zastávky na kávu v Berlinu, si jeho malý syn všiml zvířete v nouzi. MacRitchie, oblečený jen v tričku, se odvážně vrhl do neznámé hloubky a vytáhl promrzlého psa na břeh. Jeho žena, čekající poblíž s dekami, pomohla psa zahřát a brzy našli známku s kontaktem na majitelku, Morgan Cerasoli. Ta zoufale hledala svou sedmiletou fenku Arizonu, která se ztratila předešlého dne. Díky záchraně se navíc při veterinární prohlídce zjistilo, že Arizona trpí lymskou boreliózou, což umožnilo zahájit léčbu. “Chris bude navždy můj hrdina,” řekla dojatá Cerasoli, která je mu nesmírně vděčná za záchranu svého milovaného mazlíčka.
Polská veterinářka nám ukazuje techniku, jak ježkovi aplikovat intramuskulární injekci pomocí injekční stříkačky. Levou rukou v rukavici zvedne ježka. Pravou rukou uchopí nohu zvířete. A s injekční stříkačkou v ústech podává injekci.