Jedna z největších a nejaktivnějších sopek na světě, Šiveluč, se nachází na ruském poloostrově Kamčatka. Místní úřady vyzvaly obyvatele, aby se od sopky drželi ve vzdálenosti nejméně 15 kilometrů.
Na Havaji je mnoho sopečných ostrovů, a tak není divu, že se zde nachází i největší sopka na světě. Posledních 38 let byl klid, tedy až do teď, kdy Mauna Loa opět chrlí lávu.
Neznamená to sice, že by hrozilo bezprostřední nebezpečí, ale přesto bylo 200 000 obyvatel ostrova vyzváno, aby se připravili na případnou evakuaci.
Medúza vlčí hříva (Cyanea capillata) je mořský zázrak, známý nejen svým impozantním vzhledem, ale i neuvěřitelnou délkou chapadel. Tato chapadla mohou dosahovat délky přes 30 metrů, což z nich činí jedny z nejdelších živočichů na Zemi. Největší zaznamenaný exemplář této medúzy měl chapadla o úctyhodné délce 36 metrů.
Medúzy vlčí hříva se obvykle vyskytují v chladnějších oblastech Atlantského, Tichého a Arktického oceánu. Jejich název vychází z jejich impozantních, plynoucích chapadel, která připomínají hřívu lva. Tato chapadla jsou lemována četnými žahavými buňkami, neboli nematocystami, které používají k zachycení a paralyzování své kořisti, kterou tvoří převážně malé ryby a plankton.
Navzdory své ohromující délce jsou tato stvoření fascinujícím příkladem biodiverzity oceánů.
Ve čtvrtek 14. března 2024 napadly tisíce včel jeden z kurtů tenisového turnaje v Indian Wells ve Spojených státech a donutily hráče Carlose Alcarase a Alexandera Zvereva, aby se na téměř dvě hodiny ukryli.
Záběry "zběsilé vlny", která se při přílivu valí na pláž ve městě Ventura v Kalifornii. V důsledku několika těchto velkých vln bylo hospitalizováno osm lidí.
Létající ryby jsou ryby z čeledi Letounovití, které mají na žábrách vyvinuté ploutve, které jim umožňují vystřelit se a vznášet se nad vodou na vzdálenost mnoha metrů. Díky této schopnosti mohou být obratnější, ale zároveň jsou zranitelné nad i pod vodní hladinou - nahoře je totiž loví ptáci a dole ryby jako třeba Zlak nachový. Výňatek z dokumentu BBC "The Hunt".