Tato žena vymyslela chytrou techniku, jak dostat myš z domu s jistotou. Postavila chodníček z balíčků od lahví s vodou. Myš tak nemůže utéct a schovat se pod nábytek a nezbývá jí nic jiného než jít po cestičce, která vede přímo ke vchodovým dveřím.
Slovensko: Všichni majitelé koček musí svým mazlíčkům čas od času podat nějaké tabletky, většina z nich také ví, že to není tak snadné, nicméně s tímto návodem to vypadá, že odteď už to nebude žádný problém.
Na rozdíl od většiny ptáků, kteří se při krmení spoléhají výhradně na svůj zobák, palmový kakadu (Probosciger aterrimus) předvádí neuvěřitelně obratné a důmyslné chování – při manipulaci s potravou, konkrétně s arašídy, aktivně využívá svůj jazyk. Tento velký černý papoušek s nápadným chocholem dokáže jazykem ořech precizně rolovat, přidržovat a natáčet tak, aby ho mohl bezpečně rozlousknout a sníst. Jeho pohyby připomínají práci s nástrojem spíše než pouhý instinkt. Toto fascinující chování není jen roztomilé na pohled, ale je zároveň ukázkou výjimečné kognitivní vyspělosti a jemné motoriky, díky nimž je palmový kakadu považován za jednoho z nejinteligentnějších papoušků světa. Vědci tvrdí, že tato schopnost odhaluje hlubší pochopení příčiny a následku, což ho řadí mezi nejpozoruhodnější zástupce ptačí říše.
Šampion se vrací! Tento All-American pes, který už v minulosti zazářil na prestižní soutěži AKC Diving Dogs Premier Cup, znovu potvrdil svou výjimečnost. Letos si odnesl titul ve třídě Lap Class Air Retrieve, což je disciplína, při níž psi skáčou do vody a ve vzduchu chytají zavěšený objekt.
Lap Class je kategorie určená pro menší psy, ale tento soutěžící dokázal, že i menší těla mohou mít obrovskou sílu, rychlost a výdrž. Jeho výkon uchvátil nejen porotu, ale i diváky po celých Spojených státech.
Tento pes je důkazem toho, že s tréninkem, vášní a odhodláním může každý čtyřnohý atlet dosáhnout vrcholu – bez ohledu na původ nebo plemeno.
Během výcviku předvedl hasič techniku, jak bezpečně přenést zraněného pomocí lana. Speciálním úvazem si ho upevnil na záda, což umožňuje efektivní a rychlou evakuaci v náročných podmínkách.
Když kočce dáte sponku do vlasů kolem krku, často zamrzne nebo se pohybuje mnohem pomaleji. To souvisí s přenosovým reflexem. K tomuto reflexu dochází u koťat, když je matka nosí za kůži na krku. Když kotě ucítí tlak v této oblasti, instinktivně se uvolní a přestane se hýbat, aby ho matka snáze nesla.
Arachnoidy z rodin Ctenizidae a Idiopidae si staví nory, které kryjí víky. Vyhloubí hluboké díry v zemi, které pokryjí hedvábím a zakryjí vchod víkem složeným z hlíny, rostlinného materiálu a pavučiny. Tento maskovaný vchod slouží k lovu kořisti – když se k nory přiblíží hmyz, pavouk rychle otevře víko, chytí oběť a vtáhne ji do nory. Tyto pavouky lze najít hlavně v teplejších oblastech, jako je Austrálie, Jižní Amerika a jižní Evropa.