Zemědělec vypouští plyn z krávy pomocí trokaru a metan spaluje zapalovačem. Tato inovativní technika nejenže pomáhá zmírnit nepříjemné pocity v trávicím systému krávy, ale má také pozitivní dopad na životní prostředí. Spalováním metanu, silného skleníkového plynu, snižují zemědělci svůj příspěvek ke globálnímu oteplování.
Záchranný útvar hasičů právě zkouší nový obojživelný pásový speciál jménem KALAN, vyrobený českou firmou New Space Technologies. Vozidlo s tatrováckým dvanáctiválcem o výkonu 598 koní zvládne jízdu po silnici (60 km/h), v terénu (35 km/h) i na vodě (12 km/h). S délkou 10 metrů, hmotností 20 tun a nosností 9 tun si poradí s prudkým stoupáním, bočním náklonem i rozbouřenou řekou. Hasiči ho chválí za lepší ovladatelnost, velkou kapacitu a možnost evakuace až 80 osob nebo převozu 12 lůžek.
KALAN je navržen pro zásahy při povodních, sesuvech i ekologických haváriích. Uveze 8 000 litrů vody či 500 litrů pěny a zvládne přepravit těžkou techniku včetně čerpadel a velitelských vozidel. Ve výbavě může mít navijáky, sonar, záchranné čluny či integrovaná čerpadla. Hasiči vyzdvihují i nižší provozní náklady oproti starším vozidlům. Jak řekl brigádní generál David Kareš: „KALAN není potřeba jedenáct měsíců v roce. Ve dvanáctém měsíci je ale nedocenitelný.“
Na počítačové farmě v Číně tak vznikají falešné lajky, pohledy a interakce. Autonomní systém se vydává za návštěvníka 24 hodin denně a funguje pro desítky účtů na sociálních sítích.
Když kočce dáte sponku do vlasů kolem krku, často zamrzne nebo se pohybuje mnohem pomaleji. To souvisí s přenosovým reflexem. K tomuto reflexu dochází u koťat, když je matka nosí za kůži na krku. Když kotě ucítí tlak v této oblasti, instinktivně se uvolní a přestane se hýbat, aby ho matka snáze nesla.