Elektricky nabité kameny objevené v Demokratické republice Kongo. Zřejmě se nejedná o vibranium a mohlo by jít o koltan nebo kobalt, které se v zemi těží.
Japonský rybář (@mr.yuuhi) na TikToku poděkoval svým 10 000 sledujícím krátkou zprávou, kterou napsal na chobotnici svým prstem jako na dotykové obrazovce.
Fergusson Island, Papua-Nová Guinea: Moment, kdy byla poslední den pátrání pořízena vůbec první fotografie bažanta černohlavého, místně známého jako Auwa.
"Tento druh nebyl spatřen od roku 1882 a nikdy nebyl vyfotografován. Strávili jsme měsíc hledáním tohoto kriticky ohroženého a v té době potenciálně vyhynulého druhu a sami jsme ptáka nikdy neviděli. Vidět fotografie tohoto nepolapitelného, téměř mýtického ptáka, jak prochází kolem našeho fotoaparátu, byl ten nejsurrealističtější a nejvíce naplňující zážitek, jaký jsme si kdy dokázali představit."
Jason Gregg, Doka Nason, Eli Malesa, John Mittermeier, Serena Ketaloya a Bulisa Iova byli hlavními členy expedičního týmu a podporovalo je nespočet obyvatel Fergussonova ostrova, jejichž rozsáhlé znalosti ptáků vedly k tomuto triumfálnímu okamžiku.
Québec, Kanada: 23letá sázečka stromů Antoine Mosesová vytvořila nový světový rekord, když za 24 hodin vysadila 23 060 stromů - jeden strom za 3,75 sekundy.
V tokijské čtvrti Toranomon, která je známá jako obchodní oblast, se konal první turnaj ve „nicnedělání“ v historii Japonska. Akce se zúčastnilo 107 lidí z různých společenských vrstev, od školáků až po důchodce.
Úkolem soutěžících bylo 90 minut nedělat vůbec nic a nespat. Bylo jim zakázáno používat mobilní telefony, číst, mluvit nebo se dokonce dívat na hodinky.
Každý soutěžící dostal karty ve čtyřech různých barvách. Červená karta umožňovala rychlou masáž ztuhlých svalů, modrá poskytovala vodu, žlutá teplou deku a černá karta znamenala možnost jít na toaletu nebo využít lékařskou pomoc.
Vítězové byli vybráni na základě dvou kritérií: techniky relaxace a uměleckého dojmu. Úroveň relaxace byla hodnocena měřením pulzu každých 15 minut, zatímco umělecký dojem byl posuzován podle mimiky soutěžících.
Nakonec zvítězili tři tanečníci, kteří procestovali celý svět. Prokázali nejefektivnější a nejvíce uměleckou techniku „nicnedělání“.
„Měli jsme problémy s prodejem lístků a přilákáním lidí na koncert. Byl jsem unavený, tak jsem se rozhodl zúčastnit soutěže a prostě si na jeden den odpočinout,“ vysvětlil jeden z vítězů. Přiznal také, že byl z vítězství velmi překvapen.
Vítězové obdrželi diplomy a pohár, spolu s luxusními pyžamy a pozvánkou k účasti na dalším turnaji.
Turnaj ve „nicnedělání“ je uměleckým performancem, který vytvořila korejská umělkyně Oops-young. Podle ní lidé podceňují důležitost odpočinku a nedělání ničeho. Snaží se změnit negativní postoj k pasivnímu odpočinku, což je obzvláště aktuální v asijských zemích, kde je rozšířen kult workoholismu a přepracování.
Kevin Piette, který je ochrnutý od pasu dolů, nesl olympijskou pochodeň s pomocí robotického exoskeletu. Tato událost se odehrála v rámci příprav na Olympijské hry, kde exoskelet umožnil Pietteovi provést tento významný úkol.
Robotický exoskelet, vyvinutý společností Cyberdyne, umožňuje uživatelům s omezenou pohyblivostí chodit a pohybovat se. Tímto aktem chtěl Piette ukázat, jak moderní technologie mohou překonávat fyzické bariéry a umožňovat lidem s postižením dosáhnout velkých cílů.
Tato inspirativní událost podtrhuje význam technologického pokroku v oblasti zdravotnických pomůcek a ukazuje, jak technologie může přispět k inkluzi a oslavě lidského ducha.
Medúza vlčí hříva (Cyanea capillata) je mořský zázrak, známý nejen svým impozantním vzhledem, ale i neuvěřitelnou délkou chapadel. Tato chapadla mohou dosahovat délky přes 30 metrů, což z nich činí jedny z nejdelších živočichů na Zemi. Největší zaznamenaný exemplář této medúzy měl chapadla o úctyhodné délce 36 metrů.
Medúzy vlčí hříva se obvykle vyskytují v chladnějších oblastech Atlantského, Tichého a Arktického oceánu. Jejich název vychází z jejich impozantních, plynoucích chapadel, která připomínají hřívu lva. Tato chapadla jsou lemována četnými žahavými buňkami, neboli nematocystami, které používají k zachycení a paralyzování své kořisti, kterou tvoří převážně malé ryby a plankton.
Navzdory své ohromující délce jsou tato stvoření fascinujícím příkladem biodiverzity oceánů.