Dne 22. února 2025 v brazilském městě Braço do Norte měla žena obrovské štěstí, když se téměř dostala do tragické nehody. Jen těsně unikla vážnému zranění nebo smrti, když vozidlo, které ztratilo kontrolu, narazilo do zaparkovaného auta a převrátilo se přímo vedle ní. Bezpečnostní kamery zachytily děsivý okamžik, kdy žena byla doslova jen několik centimetrů od katastrofy. Podle místní policie řidič nehodu přežil bez zranění a nebyl pod vlivem alkoholu. Žena, přestože šokovaná, vyvázla bez zranění a po incidentu se přesunula na chodník.
V Thajsku, zejména v turistických oblastech jako Lopburi, Krabi, Ayutthaya nebo na Phi Phi ostrovech, jsou makakové známí svou drzou a vynalézavou povahou, zejména pokud jde o krádeže od turistů. Makakové kradou různé věci, jako jsou mobilní telefony, brýle, tašky nebo lahve. Důvody pro jejich krádeže jsou různé – hledají jídlo a mají přirozenou tendenci zkoumat nové předměty.
V americkém státě Indiana došlo ke smrtícímu policejnímu zásahu proti Matthewovi Huttleovi, který byl nedávno omilostněn bývalým prezidentem Donaldem Trumpem za svou účast na útoku na Kapitol 6. ledna 2021. Incident se odehrál v okrese Jasper, kde byl Huttle minulý měsíc zastaven kvůli opakovanému překročení rychlosti. Záznam z tělesné kamery policisty ukazuje, že Huttle během komunikace s důstojníkem zmínil svou minulost slovy: „Chci, abyste věděl, že jsem obžalovaný z 6. ledna.“ Když mu bylo oznámeno, že je zatčen za opakované dopravní přestupky, náhle se rozběhl zpět ke svému vozidlu. Na videu je slyšet, jak vykřikl: „Střílím se.“ Policista se ho pokusil zastavit a následně proti němu použil střelnou zbraň. Přestože mu byla poskytnuta lékařská pomoc, Huttle zraněním podlehl. Policie následně uvedla, že v jeho vozidle byla nalezena nabitá zbraň. Kancelář státního zástupce okresu Clinton po prošetření incidentu oznámila, že použití smrtící síly ze strany policisty bylo oprávněné.
Dne 18. února 2025 došlo ve městě Adıyaman v Turecku k nebezpečné situaci, kdy se stavební stroj vymkl kontrole. Nekontrolovatelný bagr ohrožoval okolí, dokud nezasáhl odvážný místní obyvatel. Svou pohotovostí a odhodláním se mu podařilo zastavit stroj a zabránit tak možným vážným následkům.
Maha Kumbh Mela je největší hinduistický náboženský festival na světě, který se koná jednou za 12 let v Indii. Poutníci se scházejí u posvátných řek, aby vykonali očistnou koupel, která podle víry smývá hříchy a přináší duchovní osvícení. Festival přitahuje obrovské množství lidí – při posledním konání se rituální koupele zúčastnilo více než 500 milionů věřících. Nejznámější místa konání jsou Prajágrádž, Haridvár, Udždžain a Náshik. Maha Kumbh Mela má tisíciletou tradici a je považován nejen za náboženskou událost, ale i za kulturní fenomén s obrovským společenským a ekonomickým dopadem.