Model Yangwang U8 od čínské automobilky BYD je vybaven speciálním režimem, díky kterému se dokáže pohybovat i ve vodě. Tato funkce z něj činí obojživelné vozidlo, které může v nouzových situacích, například při povodních, pokračovat v jízdě i za tak extrémních podmínek. I když je určena výhradně pro mimořádné události, jedná se o technologii, která vzbuzuje obdiv a ukazuje směr vývoje moderních SUV.
Některé modely Mercedesu jsou vybaveny funkcí nazvanou "bouncing mode" neboli skákací režim, která by měla zabránit uvíznutí v písku nebo blátě. Tento režim také dokáže proměnit vaše SUV v efektní lowrider.
Dne 21. dubna 2025 se v čínské provincii Ťiang-su objevil na sociálních sítích virální videozáznam, na kterém neznámý muž předvádí neobvyklou rybářskou techniku – místo klasického prutu použil ramínko na kolíčky s více háčky. Pomocí tohoto netradičního náčiní se mu podařilo chytit hned několik ryb najednou.
Záchranný útvar hasičů právě zkouší nový obojživelný pásový speciál jménem KALAN, vyrobený českou firmou New Space Technologies. Vozidlo s tatrováckým dvanáctiválcem o výkonu 598 koní zvládne jízdu po silnici (60 km/h), v terénu (35 km/h) i na vodě (12 km/h). S délkou 10 metrů, hmotností 20 tun a nosností 9 tun si poradí s prudkým stoupáním, bočním náklonem i rozbouřenou řekou. Hasiči ho chválí za lepší ovladatelnost, velkou kapacitu a možnost evakuace až 80 osob nebo převozu 12 lůžek.
KALAN je navržen pro zásahy při povodních, sesuvech i ekologických haváriích. Uveze 8 000 litrů vody či 500 litrů pěny a zvládne přepravit těžkou techniku včetně čerpadel a velitelských vozidel. Ve výbavě může mít navijáky, sonar, záchranné čluny či integrovaná čerpadla. Hasiči vyzdvihují i nižší provozní náklady oproti starším vozidlům. Jak řekl brigádní generál David Kareš: „KALAN není potřeba jedenáct měsíců v roce. Ve dvanáctém měsíci je ale nedocenitelný.“