Když kočce dáte sponku do vlasů kolem krku, často zamrzne nebo se pohybuje mnohem pomaleji. To souvisí s přenosovým reflexem. K tomuto reflexu dochází u koťat, když je matka nosí za kůži na krku. Když kotě ucítí tlak v této oblasti, instinktivně se uvolní a přestane se hýbat, aby ho matka snáze nesla.
Arachnoidy z rodin Ctenizidae a Idiopidae si staví nory, které kryjí víky. Vyhloubí hluboké díry v zemi, které pokryjí hedvábím a zakryjí vchod víkem složeným z hlíny, rostlinného materiálu a pavučiny. Tento maskovaný vchod slouží k lovu kořisti – když se k nory přiblíží hmyz, pavouk rychle otevře víko, chytí oběť a vtáhne ji do nory. Tyto pavouky lze najít hlavně v teplejších oblastech, jako je Austrálie, Jižní Amerika a jižní Evropa.
V neděli 19. ledna byl u silnice ve městě Greensboro v Severní Karolíně spatřen vzácný albínský jelen. Podle Severokarolinské komise pro ochranu přírody (NCWRC) se albínští jeleni vyznačují úplnou absencí pigmentace, což jim dodává bílou srst, růžové oči, nos i kopyta. Albinismus je u jelenů velmi vzácný – podle NCWRC se vyskytuje pouze u jednoho z 30 000 jedinců.
V kuchyni se krysa jménem Kuzko rozhodla řídit hračkový automobil, aby dosáhla na svou oblíbenou pochoutku. Aby se vyhnula různým překážkám, pečlivě nasměrovala malý vůz do správného směru a teprve poté přidala plyn. Díky své obratnosti a přesnosti se jí podařilo úspěšně překonat všechny nástrahy a dostat se k vytoužené odměně.
Polská veterinářka nám ukazuje techniku, jak ježkovi aplikovat intramuskulární injekci pomocí injekční stříkačky. Levou rukou v rukavici zvedne ježka. Pravou rukou uchopí nohu zvířete. A s injekční stříkačkou v ústech podává injekci.
Anhinga, známý také jako “vodní had”, je fascinující vodní pták, který se vyskytuje v teplých oblastech Ameriky, Asie a Afriky. Tento štíhlý pták s dlouhým krkem a ostrým zobákem je přizpůsoben životu v bažinách, jezerech a řekách. Anhinga vyniká svým způsobem lovu – ponoří se pod hladinu a pomocí svého ostrého zobáku probodává ryby, které poté pohltí. Charakteristickým rysem tohoto ptáka je jeho schopnost plavat s tělem zcela ponořeným, přičemž nad vodou zůstává pouze jeho krk, což mu dodává hadovitý vzhled. Na rozdíl od mnoha jiných vodních ptáků nemá anhinga vodoodpudivé peří, což znamená, že po lovu musí svá křídla sušit na slunci, často ve specifické póze s roztaženými křídly. Tato vlastnost mu však poskytuje výhodu pod vodou, kde se může pohybovat rychleji a obratněji. Anhingy jsou nejen výborní lovci, ale také zajímaví letci; během letu připomínají křížence mezi volavkou a kormoránem, což podtrhuje jejich jedinečný vzhled a ekologickou roli v přírodních ekosystémech.
Sovy mají pozoruhodnou schopnost otočit svou hlavu až o 270 stupňů na obě strany, což je výjimečná adaptace, která kompenzuje jejich pevné oční jamky. Tato neobvyklá vlastnost jim umožňuje sledovat kořist a udržovat ostré vidění, aniž by musely hýbat tělem. Díky jedinečné struktuře kostí a přizpůsobení krevních cév mohou sovy provádět tento pohyb, aniž by došlo k přerušení průtoku krve do mozku, což zajišťuje jejich dokonalou orientaci v prostředí.