V Číně umožňují streamovací platformy uživatelům vyhledávat streamery ve svém okolí. Uživatelé v bohatých čtvrtích poskytují vyšší příspěvky, takže se pod mostem shromažďují desítky streamerů se svým vybavením.
Zajímavý a zároveň zábavný experiment se odehrál v domácnosti jedné ženy, která se rozhodla otestovat věrnost a oddanost svého psa známého svou neukojitelnou chutí k jídlu. Žena otevřela konzervu s masem, čímž vyvolala u svého mazlíčka obvyklou pozornost, ale místo toho, aby mu jídlo rovnou podala, začala předstírat, že je napadena zloději přímo ve svém domě. Celá scéna měla za cíl zjistit, zda pes upřednostní své chutě nebo instinktivně přispěchá na pomoc své majitelce...
Ve městě Safranbolu v Turecku se odehrál dojemný a zároveň humorný moment, kdy místní obyvatel Cihan Çelik sdílel svou svačinu – čerstvá meruňková sousta – se svým oslem. Video zachycující tuto scénu rychle obletělo sociální sítě a zaujalo tisíce lidí nejen kvůli přátelskému vztahu mezi mužem a zvířetem, ale i díky jejich odlišnému, přesto dokonale sladěnému stylu konzumace. Každý z nich má totiž svou vlastní techniku, jak se zbavit pecky z meruňky – zatímco Cihan ji elegantně vyplivne do strany, osel se s ní vypořádá svým osobitým způsobem.
Ve městě Gagarin v Rusku, pojmenovaném na počest prvního člověka ve vesmíru Jurije Gagarina, zažili dva muži neobvyklé a chladné dobrodružství. Rozhodli se splavit řeku Gjat na improvizovaném plavidle – velkém kusu ledu. Zpočátku se jejich výprava zdála úspěšná, klidně se vznášeli po proudu řeky, ale vše se změnilo v okamžiku, kdy dorazili k mostu. Tam se ledová plošina rozlomila nebo převrhla, a muži skončili ve studené vodě. Nezbylo jim nic jiného než doplavat ke břehu.
Čínská muralistka známá jako 壁画师阿娇 (v překladu Muralistka Aťiao) je talentovaná umělkyně, která proměňuje obyčejné zdi v ohromující mistrovská díla pomocí jedinečné techniky reliéfního umění. Díky pečlivému smyslu pro detail a citlivému propojení tradičních i moderních metod vytváří na stěnách plastické vzory, ornamenty a celé výjevy, které doslova vystupují z povrchu a působí trojrozměrným dojmem. Místo obyčejného malování totiž 阿娇 do omítky přímo „sochá“, čímž dodává každému prostoru jedinečnou texturu, hloubku a vizuální působivost. Její tvorba oživuje interiéry i veřejná prostranství, přičemž si získává pozornost nejen v Číně, ale i v zahraničí, kde je čím dál víc ceněna pro svou originalitu a preciznost.
V této soutěži máte přesně jednu minutu na to, abyste přiměli svou žábu ke skoku – cílem je dosáhnout co nejdelší vzdálenosti během tří po sobě jdoucích skoků. Soutěžní pravidla stanovují, že žába musí při startu zcela stát na vyznačené podložce, odkud zahajuje svůj první skok. Jakmile žába podložku opustí, nesmíte se jí už nijak dotknout ani ji ovlivňovat – jakékoli další manipulace po odrazu jsou zakázány. Měří se celková vzdálenost od kraje startovní podložky až po místo, kde žába dopadne po třetím skoku. Vyhrává ta žába, která dosáhne největší délky. A jako třešnička na dortu: pokud se vám podaří překonat světový rekord, čeká na vás finanční odměna ve výši 20 000 dolarů (přibližně 460 000 Kč).