Někdy se člověk úplně nudí a najednou dostane fantastický nápad kutálet po mramorových schodech nejrůznější skleněné sklenice a lahve a zkoušet, jestli se nerozbijí...
Toulavé kočky jsou v Saúdské Arábii běžným, avšak zároveň kulturně významným jevem, který je patrný zejména ve velkých městech jako Rijád, Džidda nebo Medina, kde tyto kočky potkáte doslova na každém rohu – před mešitami, v úzkých uličkách, na trzích i v kavárnách. Jejich přítomnost má hluboké historické a náboženské kořeny, neboť v islámu mají kočky výjimečné postavení. Podle tradice vlastnil prorok Mohamed kočku jménem Muezza, kterou velmi miloval a kterou nikdy nevyháněl ani tehdy, když spala na jeho rouchu. Mnohé kočky ve městech žijí napůl divoce – volně se pohybují, ale často se drží v blízkosti lidí. Místní obyvatelé, zejména starší ženy nebo obchodníci, je často krmí a nechávají jim vodu i jídlo, čímž se neoficiálně starají o jejich přežití. Tento vztah mezi lidmi a kočkami odráží nejen úctu k tradici, ale i zvláštní rovnováhu mezi urbanizací a soužitím se zvířaty.
Čínská muralistka známá jako 壁画师阿娇 (v překladu Muralistka Aťiao) je talentovaná umělkyně, která proměňuje obyčejné zdi v ohromující mistrovská díla pomocí jedinečné techniky reliéfního umění. Díky pečlivému smyslu pro detail a citlivému propojení tradičních i moderních metod vytváří na stěnách plastické vzory, ornamenty a celé výjevy, které doslova vystupují z povrchu a působí trojrozměrným dojmem. Místo obyčejného malování totiž 阿娇 do omítky přímo „sochá“, čímž dodává každému prostoru jedinečnou texturu, hloubku a vizuální působivost. Její tvorba oživuje interiéry i veřejná prostranství, přičemž si získává pozornost nejen v Číně, ale i v zahraničí, kde je čím dál víc ceněna pro svou originalitu a preciznost.
"Na konci dne jsem zůstal u vody jako poslední rybář. Už jsem se chystal odejít, když jsem si všiml hejna ryb (drum), které bouřlivě vyplouvaly na hladinu. Rychle jsem k nim zamířil a vypustil dron – i když měl jen 20 % baterie. Zatímco alarm upozorňoval na nízký stav baterie, snažil jsem se najít nejlepší pozici. Když jsem nahodil nástrahu na hladinu, půlka hejna vyskočila z vody a vrhla se za ní. Byl jsem v šoku a sotva se mi podařilo uklidnit natolik, abych dron bezpečně přistál dřív, než se úplně vybil."
Maha Kumbh Mela je největší hinduistický náboženský festival na světě, který se koná jednou za 12 let v Indii. Poutníci se scházejí u posvátných řek, aby vykonali očistnou koupel, která podle víry smývá hříchy a přináší duchovní osvícení. Festival přitahuje obrovské množství lidí – při posledním konání se rituální koupele zúčastnilo více než 500 milionů věřících. Nejznámější místa konání jsou Prajágrádž, Haridvár, Udždžain a Náshik. Maha Kumbh Mela má tisíciletou tradici a je považován nejen za náboženskou událost, ale i za kulturní fenomén s obrovským společenským a ekonomickým dopadem.