Medúza vlčí hříva (Cyanea capillata) je mořský zázrak, známý nejen svým impozantním vzhledem, ale i neuvěřitelnou délkou chapadel. Tato chapadla mohou dosahovat délky přes 30 metrů, což z nich činí jedny z nejdelších živočichů na Zemi. Největší zaznamenaný exemplář této medúzy měl chapadla o úctyhodné délce 36 metrů.
Medúzy vlčí hříva se obvykle vyskytují v chladnějších oblastech Atlantského, Tichého a Arktického oceánu. Jejich název vychází z jejich impozantních, plynoucích chapadel, která připomínají hřívu lva. Tato chapadla jsou lemována četnými žahavými buňkami, neboli nematocystami, které používají k zachycení a paralyzování své kořisti, kterou tvoří převážně malé ryby a plankton.
Navzdory své ohromující délce jsou tato stvoření fascinujícím příkladem biodiverzity oceánů.
Létající ryby jsou ryby z čeledi Letounovití, které mají na žábrách vyvinuté ploutve, které jim umožňují vystřelit se a vznášet se nad vodou na vzdálenost mnoha metrů. Díky této schopnosti mohou být obratnější, ale zároveň jsou zranitelné nad i pod vodní hladinou - nahoře je totiž loví ptáci a dole ryby jako třeba Zlak nachový. Výňatek z dokumentu BBC "The Hunt".
Hydrofobní vlastnosti islandského kachního peří. Eiderdown je chmýří, které zůstává divokým kachnám po přirozeném procesu výměny peří. Eiderdown je jedním z nejlehčích, nejměkčích a nejteplejších materiálů na světě a je velmi vzácný.
Japonský rybář (@mr.yuuhi) na TikToku poděkoval svým 10 000 sledujícím krátkou zprávou, kterou napsal na chobotnici svým prstem jako na dotykové obrazovce.
Fergusson Island, Papua-Nová Guinea: Moment, kdy byla poslední den pátrání pořízena vůbec první fotografie bažanta černohlavého, místně známého jako Auwa.
"Tento druh nebyl spatřen od roku 1882 a nikdy nebyl vyfotografován. Strávili jsme měsíc hledáním tohoto kriticky ohroženého a v té době potenciálně vyhynulého druhu a sami jsme ptáka nikdy neviděli. Vidět fotografie tohoto nepolapitelného, téměř mýtického ptáka, jak prochází kolem našeho fotoaparátu, byl ten nejsurrealističtější a nejvíce naplňující zážitek, jaký jsme si kdy dokázali představit."
Jason Gregg, Doka Nason, Eli Malesa, John Mittermeier, Serena Ketaloya a Bulisa Iova byli hlavními členy expedičního týmu a podporovalo je nespočet obyvatel Fergussonova ostrova, jejichž rozsáhlé znalosti ptáků vedly k tomuto triumfálnímu okamžiku.
Aljaška, USA: Bezpečnostní kamera na Aljašce zachytila okamžik, kdy los shodil oba parohy najednou. Losi obvykle shazují paroží každý rok po období páření. Někdy může trvat hodiny nebo dny, než shodí oba parohy. Zvláště vzácné je upuštění obou rohů najednou.
Vejcožraví hadi (rod Dasypeltis) žijí v Africe a specializují se na požírání ptačích vajec. Tito hadi dokáží otevřít tlamu extrémně doširoka a sežrat vejce, které je mnohem větší než jejich hlava!