Japonský řemeslník Hideaki Hosokawa nám ukazuje jednotlivé fáze výroby bambusové aktovky. Poté, co Hideaki Hosokawa od svých 20 do 31 let pracoval pro jednu tokijskou firmu, nastoupil v roce 2005 do Kjótské školy tradičních umění a dva roky studoval bambusové řemeslo. Po ukončení studia začal podnikat v oblasti bambusových řemesel a v roce 2011 otevřel dílnu Kisetsu. Hideaki Hosokawa vyrábí různé bambusové předměty, jako jsou aktovky, tašky a kufry.
V tokijské čtvrti Toranomon, která je známá jako obchodní oblast, se konal první turnaj ve „nicnedělání“ v historii Japonska. Akce se zúčastnilo 107 lidí z různých společenských vrstev, od školáků až po důchodce.
Úkolem soutěžících bylo 90 minut nedělat vůbec nic a nespat. Bylo jim zakázáno používat mobilní telefony, číst, mluvit nebo se dokonce dívat na hodinky.
Každý soutěžící dostal karty ve čtyřech různých barvách. Červená karta umožňovala rychlou masáž ztuhlých svalů, modrá poskytovala vodu, žlutá teplou deku a černá karta znamenala možnost jít na toaletu nebo využít lékařskou pomoc.
Vítězové byli vybráni na základě dvou kritérií: techniky relaxace a uměleckého dojmu. Úroveň relaxace byla hodnocena měřením pulzu každých 15 minut, zatímco umělecký dojem byl posuzován podle mimiky soutěžících.
Nakonec zvítězili tři tanečníci, kteří procestovali celý svět. Prokázali nejefektivnější a nejvíce uměleckou techniku „nicnedělání“.
„Měli jsme problémy s prodejem lístků a přilákáním lidí na koncert. Byl jsem unavený, tak jsem se rozhodl zúčastnit soutěže a prostě si na jeden den odpočinout,“ vysvětlil jeden z vítězů. Přiznal také, že byl z vítězství velmi překvapen.
Vítězové obdrželi diplomy a pohár, spolu s luxusními pyžamy a pozvánkou k účasti na dalším turnaji.
Turnaj ve „nicnedělání“ je uměleckým performancem, který vytvořila korejská umělkyně Oops-young. Podle ní lidé podceňují důležitost odpočinku a nedělání ničeho. Snaží se změnit negativní postoj k pasivnímu odpočinku, což je obzvláště aktuální v asijských zemích, kde je rozšířen kult workoholismu a přepracování.
Po 34 letech se 13letému hráči Blue Scuti podařilo dokončit Tetris jejím spadnutím. Dlouhou dobu se hráči domnívali, že hru není možné dokončit kvůli některým chybám v barvách po určité úrovni. Modrému Scutimu se však podařilo projít obtížnou úrovní, dosáhnout 157. úrovně, kde hra spadla, a tedy ji "dohrál".
Dosažené spadnutí hry najdete v čase 38:27.